Watch Dogs Oyun İncelemesi

watch-dogs-oyunu-resim

Ubisoft Yapımcıları tarafından tasarlanan Watch Dogs oyunu gelecek zamanı anlatan Chicago şehrinde gerçekleşiyor. Şehirde bulunan bütün teknolojik cihazları ve bu cihazları yöneten Central Operating System (CtOS) işletim sisteminin denetlenmesi söz konusu oluyor. Teknoloji ve işletim sistemi denilince hemen aklımıza bilgisayar korsanları geliyor. Bilgisayar korsanlarını alt etmek için bir kahraman gerekiyor oda karakterimiz Aiden Pearce oluyor elbette. Aile trajedisi yaşayan Pearce suçlların cezalandırması için müthiş mücadeleye giriyor. Şehirdeki bütün teknolojileri hack’leyerek bu suçluların nerede olduğunu bulmasıyla güzel bir aksiyona dahil oluyor. Trafik lambalarından, toplu taşıma araçlarına, su borularına kadar aklınıza gelen bütün kontrolleri yaparak, peşinizdeki polisleri atlatabilir ve yakalamaya çalıştığınız kişilere tuzak kurarak onları ele geçirebilirsiniz.

Oyunumuzun genel olarak konusunu anladıktan sonra önemli bir konuya da değinmek isteriz ki buda çok önemlidir. Çünkü Watch Dogs oyunu grafik bakımından zengin buda demek oluyor ki yeni nesil ekran kartları ve ram lerin güzel olması gerektiğini vurguluyor. Oyundan güzel verim almak için pc sisteminin yeni olması bize artı olarak görselliğin daha da güzel olmasını sağlıyor.

Ubisoft’un isimlerinden biri olan Jonathan Morin 4 GB ram sahibi olanlarında bu oyunu oynayabileceğini söylemiştir. Oyunseverleri biraz sevindirse de “Ama” diye konuşmasına devam eden Jonathan Morin oyuncuların bu durumda laglara hazır olmalarına da işaret ettiği ve laglara katlanılması gerektiğinide vurgulamış oldu. Yani uzun lafın kısası 6 GB RAM ile daha iyi bir performans elde edeceğiniz aşikardır.

Watch Dogs Mininmum Ve Maksimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Gereksinimleri: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) yada Windows 8 (Sadece 64 bit)
İşlemci Gereksinim: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz veya AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz
RAM Gereksinimi: 6 GB
Grafik Kartı (Ekran Kartı): DirectX 11 destekli 1 GB Video RAM – Nvidia Geforce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5770 (DX10 desteklemediği için DX10 kullanıcılarına kötü haber Watch Dogs’tan geliyor)
Harddisk: 25 GB boş alan gerekli

Masimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) veya Windows 8 (Sadece 64 bit)
İşlemci: Sekiz çekirdekli – Intel Core i7-3770 @3.5 GHz veya AMD FX-8350 X8 @4 GHz
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: DirectX 11 destekli 2 GB Video RAM – Nvidia Geforce GTX 560 Ti veya AMD Radeon HD 7850
Harddisk: 25 GB boş alan